Skip to content

Memoriin Köögiviljad

Memoriini mängimiseks laotakse esmalt kõik kaardid lauale (või põrandale), jälgides seejuures, et pildiga külg jääks vastu lauda. Oma mängukorra ajal avatakse kaks kaarti – kui avatud pildid on samasugused, saab need mängulaualt eemaldada ja avada järgmised kaks kaarti. Kui avatud pildid on erinevad, keeratakse need taas tagurpidi ning mängukord liigub edasi. Kui kõik kaardid on laualt eemaldatud, ongi mäng läbi – võidab mängija, kellel õnnestub koguda kõige enam pildipaare. 

Ehkki sõbra või sõpradega mängides on võistlusmoment suurem, saab memoriini edukalt mängida ka üksinda. Kaartide avamine toimub kõigil juhtudel ikka kahe kaupa.

Tegelikult on mälu treenimine oluline igas vanuses – seega on igati sobiv mängida memoriini ka neil, kelle vanust enam sõrmedel kokku lugeda ei saa. Jõukohane on mäng aga alates 3. eluaastast ning esialgu võib mängida väiksema paaride arvuga. Kui piltide meelde jätmine eriti ei õnnestu, saab esialgu otsida paarilisi avatud kaartidega.

Mängukarbis on 12 puidust pildipaari ehk kokku 24 kaarti, küljepikkusega 6 cm ning paksusega 6 mm. Lisaks on mänguga kaasas ka juhend ning spikker, mis köögiviljadega tegu on 😉

34,00