Skip to content

Vanaisa, hõissa!

1. juunil on lastekaitsepäev ja üsna loogiliselt ka üleilmne dinosauruste päev, sest millisele lapsele ei meeldiks T-Rexid ja tritseeratopsid?

Meie jaoks on tänase päeva olulisimaks sündmuseks aga minu isa ehk Hansu ja Hanna vanaisa sünnipäev. Just vanaisa on Kratiku sünniloo juures üheks võtmetegelaseks, nii et teeme teid temaga siinkohal veidi tuttavamaks.

Vanaisa ise on eestlaslikult tagasihoidlik, mistõttu lähtume postitust tehes tõdemusest, et vahel on lihtsam vabandust paluda kui luba küsida.

Mind võib vabadel hetkedel sageli tabada mitte midagi (asjalikku) tegemas – lihtsasti unustan end Netflixi, sotsiaalmeediasse või niisama jalgu kõlgutama. Vanaisa kuulub see-eest seltskonda, kellede kohta saab öelda – kes teeb, see jõuab! 

Kui Hunt Kriimsilmal on 9 ametit, siis vanaisal on vähemalt 9 hobi! Eriti vahvad on muidugi need hobid, mille tulemust on võimalik süüa või juua – näiteks tomati-, tšilli- ja seenekasvatus, kalade suitsetamine, õlle pruulimine või mahlategu.

Ühtlasi on vanaisa kuldsete kätega valminud meie kodu kaunistavad vitraažid, laternad ja küünlajalad, linnukeste pesakastid ja söögimaja ning lastetoa pilgupüüdja ehk Sipsiku tegelustahvel.

Talvel võib aga juhtuda, et vanaisa rajab hoovi liumäe, uisuplatsi või kolib vanaemaga iglusse.

Kõigi nende tegemiste kõrval on vanaisa tõeline raamatuhai ning ka ajalehtedes peituvad ristsõnad saavad lahendatud enne kui postiljon tänava lõppu jõuab.

Sõltumata ilmast ja aastaajast pakib vanaisa iga mõne aja tagant koti ning läheb matkama – jalgsi, ratta või suuskadega. Õigele matkasellile omaselt ööbib ta telgis ning valmistab toidu priimuse peal ise.

Hiljutised reisid on viinud vanaisa muuhulgas Teravmägedele, Šotimaale, Islandile, Kanadasse ning Fääri saartele – sihtkohad reedavad, et palavuse ja palmide asemel eelistab vanaisa kargust ja mägesid ning pigem kohtuks jääkaru kui ahviga.

Ühes oma põnevate hobide, hiigelsuure teadmistepagasi ning erakordse kannatlikkusega on vanaisa ka Hansu suur lemmik ning kui Hans saab veeta päeva vabalt valitud kohas, ei ole kahtlustki, et suund tuleb võtta Nõmme mändide alla 🙂 

Oma isast rääkides ei saa aga üle ega ümber sellest, et tal on ka naiste osas erakordselt hea maitse, tänu millele on mul ka kõige suurepärasem ema ♡

Enel