Skip to content

Aja end Vormsi!

Sviby, Saxby, Borrby, Rälby, Söderby, Hosby – kõlab nagu mõni Bullerby laste jätkulugu, ent tegelikult leiab kõik need kohad Eesti suuruselt neljandalt saarelt Vormsilt.

Viimaste aastate jooksul olin Vormsile ka varasemalt paaril korral sattunud ja teadsin juba, et tegu on ühe tõeliselt mõnusa paigaga. Seega sai Piret väga kiire jah-sõna, kui mind koos endaga Vormsi Vaibile laadale kauplema kutsus. Kes on Piret ja mis on Vormsi Vaib – käesolevast kirjatükist saad mõlemale küsimusele vastused ning boonusena jagan ka meie lemmikuid vaatamisväärsuseid 😉

Piretiga ristusid meie teed paar aastat tagasi, mil olime mõlemad oma ettevõtete loomisega alles ideefaasis ning osalesime samal koolitusel. Piret jäi oma tõeliselt pilkupüüdvate puidust seinaskulptuuridega kohe silma ning kui vajasin eelmisel sügisel värvide kokku sobitamisel kellegi head silma, turgatas Piret essana pähe ning õnneks oli ta ka kohe nõus kaasa mõtlema… Üks mõte viis aga teiseni ning nii sündis plaan teha ka üks suuremat sorti koostöö-projekt… Sellest luban ka peatselt pikemalt kirjutada, ent hetkel hüppan tagasi Vormsi lainele.

Vormsil toimus juba kolmandat suve ühepäevane festival Vormsi Vaib, mida korraldavad mu imetoredad endised töökaaslased Maicken ja Mikk (ning lisaks ka väga tore Björn, kellega ma koos töötanud ei ole). 

Seega oli seda vahvam, et Piret mind just Vormsile kaasa kutsus. Lisaks haarasime kampa ka Pireti sõbranna Elika, kes valmistab puidust pikkuse mõõdupuid, nagisid ja seinapilte. Mahutasime end sõbralikult kolmekesi kahe laua taha ning sulandusime seal väga vahvasti kokku. 

Festivali muusikaprogrammi eel toimus neljatunnine laat, mis oli kõigile huvilistele prii ning seejärel pakkisid laadalised oma letid kokku ning meelelahutuse teatepulk anti üle artistidele. Minu jaoks oli see esimene kord oma toodetega laadal käia ning olgugi, et kaasas oli vaid tagasihoidlik kogus tooteid, võtsid pakkimine ja ettevalmistused ikkagi mitmeid tunde aega – müts maha kõigi regulaarsete laadakauplejate ees! Väga tore oli aga saada toodetele vahetut tagasisidet ning 4 tundi lendasid saarel heatujulises seltskonnas tsiuhti mööda ning edasi saime juba ise Vormsit ja festivali nautida.

Vormsile minnes soovitame trajektoori mahutada muuhulgas jalgsi- või rattamatka Rumpo poolsaarele, kivitorni ehitamise ja tuletorni külastuse Saxbys ning supluse Borrby rannas… Ning järgmisel suvel muidugi Vormsi Vaibi festivali 🎉

Enel